بهینه سازی فضای محدود در دکوراسیون داخلی

بهینه سازی فضاهای محدود در دکوراسیون داخلی

در این مقاله به بیان نکاتی پیرامون بهینه سازی فضای محدود می پردازیم


روش های بهینه سازی فضای محدود در دکوراسیون داخلی

راهکارهای بهینه سازی فضا

بهینه سازی فضا

دکوراسیون داخلی و بهینه سازی فضا

روش های بهینه سازی فضای محدود در دکوراسیون داخلی دارای اهمیت بسیار است .امروزه با گسترش شهر نشینی و افزایش قیمت ها با چالش محدودیت فضا روبرو هستیم .تهیه مکانی بزرگ و مناسب برای سکونت یا دفتر کار ، مسئله ای دشوار و حتی در بسیاری موارد نشدنی شده است .در چنین شرایطی بهینه سازی فضا راهکاری مناسب برای حل مسئله می باشد .برای طراحی فضاهای کوچک راهکارهایی وجود دارند که نه تنها در حل مشکل کمبود جا ما را یاری می کند ، بلکه بر زیبایی آن نیز می افزاید .نا گفنه نماند این امر در عین جذابیت ، بسیار نیاز به تخصص و تجربه دارد.در این مقاله ابتدا به تعریف بهینه سازی فضا و اینکه چگونه در حل مشکل کمبود جا به ما کمک می کند پرداخته و سپس راهکارهایی برای اجرای آن ارائه می کنیم .

صنایع چوب منصوری

مجری دکوراسیون داخلی ،در سراسر کشور

لگو

بهینه سازی فضا

بهینه سازی فضا چیست

به یک طراحیه هوشمندانه و اصولی برای دکوراسیون داخلی ، که به مدیریت محیط و استفاده بهینه از فضای در اختیار می انجامد بهینه سازی فضا می گویند ، هم چنین به جلوگیری از هرج و مرج و کمبود جا کمک می کند .در واقع با ایجاد فضایی کاربردی مشکل کمبود جا ،به مقدار قابل توجهی حل می شود .هرچند طراحی فضاهای کم ، جذاب به نظر می رسد ،اما نیاز به رعایت نکات تخصصی می باشد .شما می توانید برای بهینه سازی منزل یا دفتر کار خود ، از تخصص طراحان ما در صنایع چوب منصوری بهره مند شوید .اگر در خانه ای کوچک زندگی می کنید و فضای کمی برای چیدن و جا دادن وسایلتان در اختیار دارید در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا با ترفند هایی برای  استفاده کاربردی از فضا و بزرگ تر نشان دادن محیط آشنا شویم .

بهینه سازی فضا در دکوراسیون داخلی

راهکارهایی برای بهینه سازی فضا

برخی نکات به ظاهر جزئی اما مهم در طراحی فضاهای کوچک ،به ما کمک می کند از حداقل فضا حداکثر بهره را ببریم .

1.از سطوح عمودی فضا استفاده کنید

وقتی فضای کمی در اختیار دارید، یکی از راهکارها ،استفاده از سطوح عمودی به صورت شلف یا طبقات یا میزهای تاشو است که ضمن زیبایی بخشیدن به دکوراسیون ،باعث جاداری و نظم آن می شود .

بهینه سازی فضا

2.استفاده از آینه

یک روش قدیمی برای یزرگ تر نشان دادن فضای محیط است .اگر آن را مقابل منابع نوری نصب کنید تاثیر بیشتری در بزرگنمایی دارد .دقت کنید انتخاب ابعاد مناسب برای آن بسیار مهم است .به طور مثال انتخاب آینه های کوچک نه تنها در رسیدن به هدف کمکی نمی کند بلکه فضا را هم بطور نا کارآمدی اشغال می کند .

بهینه سازی فضای محدود در دکوراسیون داخلی

3.استفاده از دیوارهای شیشه ای

پارتیشن های شیشه ای در عین تفکیک فضا ،به بزرگنمایی آن نیز کمک میکنند .به همین جهت یکی از روش های بهینه سازی فضای محدود در دکوراسیون داخلی می باشد .

بهینه سازی فضا در دکوراسیون داخلی

4.توجه به نورپردازی

نورپردازی یکی از ارکان بزرگنمایی می باشد .فضاهای پر نور و روشن بزرگ تر از فضاهای تاریک و کم نور به نظر می آیند .سعی کنید در صورت امکان حداکثر استفاده از نور طبیعی ، و در غیر این صورت نور مصنوعی را ببرید .هم چنین می توانید رنگ های روشن برای دیوارها در نظر بگیرید .

بهینه سازی فضای محدود در دکوراسیون داخلی

تا اینجا با نکات اساسی بهینه سازی فضا آشنا شدیم . اما نکات هوشمندانه دیگری هم هست که ما را در رسیدن به این هدف یاری می کند .این متد های به ظاهر جزئی بسیار کاربردی و تاثیر گذار هستن .

5.استفاده از وسایل چند منظوره

حتما تا بحال اسم تخت خوابهای تا شو را شنیده اید،یا مبل های تخت خواب شو.این تخت خوابها در طول روز فضایی را اشغال نمی کنند .و در هنگام استراحت به شکل تخت مورد استفاده قرار می گیرند .پیشنهاد ما به شما ،استفاده از چنین وسیله های چند کاربردی می باشد .که می توانند هم زمان چند نیاز ما را مرتفع سازد .بدین ترتیب از خرید لوازم بیشتر که باعث شلوغی فضا و تنگی جا می شود ،بی نیاز می شویم .

6.استفاده از روش گرمایش از کف برای گرم کردن فضا

مسئله گرم کردن فضا بسیار با اهمیت است .هر چند شوفازها فضای زیادی را اشغال نمی کنند اما مانع از استفاده مفید از فضا می شوند . در واقع یکی از مشکلات ما در طراحی داخلی محسوب می شوند .شما می توانید با استفاده از روش گرمایش از کف از فضا بهره مندی بیشتری داشته باشید .

بهینه سازی فضای محدود

7.استفاده از فضای بالای تخت

شما می تواتید از فضای بالای تخت استفاده بهینه داشته باشید .بدین صورت که  قفسه ای در آنجا تعبیه کنید تا بتوانید مقداری از وسایل خود را آنجا قرار دهید.یا آواژوری زیبا و کوچک نصب کنید که دیگر نیازی به اشغال فضا با چراغ خواب های بزرگ نداشنه باشید .

8.طراحی و نصب درب ها بصورت کشویی

پیشنهاد ویژه ما به شما برای بهینه سازی فضای محدود در دکوراسیون داخلی ، استفاده از  درب های کشویی می باشد .درب های کشویی در عین تفکیک فضا این امکان را به ما می دهند که بتوانیم کنار آنها نیز وسایلمان را بچینیم .و با مشکلی برای باز و بست کردن درب ها مواجه نشویم .هم چنین می توان آنها را به گونه ای طراحی کرد تا هنگامی که به آن نیازی نداریم ،مستقیما به داخل دیوار فرو روند و فضای بسیار کمتری را نسبت به درب های عادی اشغال کنند.درب های کشوبی شیشه ای این فرصت را  می دهند تا نور در عین تفکیک فضا در محیط جریان یابد و بدین وسیله  فضا بزرگتر به نظر می آیبد .هم چنین زیبائی خاصی به طراحی و چیدمانمان می بخشد .

9. استفاده از میزهای و صندلی های  تا شو

شما می توانید به جای خرید میز غذاخوریهای بزرگ و جاگیر ،که هزینه زیادی نیز می طلبد .از میز و صندلی های تا شو بهره ببرید..و از آن برای صرف غذا و یا بعنوان میز کار استفاده کنید .و هنگامی که به آن نیازی ندارید آن را  جمع کنید .شما می توانید مطابق با سلیقه خود ،نوع نصب شده روی دیوار یا نوع دیگری از آن را انتخاب کنید .

سخن پایانی

همانطور که در طول مقاله متوجه شدین ،امروزه بهینه سازی فضای محدود مسئله ای بسیار حائز اهمیت است .این موضوع بر خلاف اینکه ساده به نظر می رسد ، نیاز به تخصص طراحان با تجربه دارد .تا با توجه به فضای در اختیار ،بهترین  و مناسب ترین طراحی را انجام دهند.شما می توانید برای بهینه سازی فضای منزل یا دفتر کار خود،از تخصص طراحان ما در صنایع چوب منضوری بهره ببرید

روی ما حساب کنید

صنایع چوب منصوری

مجری دکوراسیون داخلی در سراسر کشورلگو

ایده اجرای دکوراسیون

اجرای بهینه دکوراسیون داخلی در اصفهانایده های استفاده بهینه از فضاایده های بهینه سازی فضا در دکوراسون داخلیبهینه سازی فضابهینه سازی فضای محدودترفند های بهینه سازی فضاترفندهای بهینه سازی فضای مهدود در دگوراسیون داهلیراهکارهای بهینه سازی فضاراهکارهای بهینه سازی فضا در دکوراسیون داخلیراهنمای بهینه سازی فضای محدودراهنمای بهینه سازی فضای محدود در دکوراسیون داخلیروش های بهینه سازی فضای محدودروش های بهینه سازی فضای محدود در دکوراسیون داخلی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *